Радио Милева

Брак по триесетите: Астролог откри што ја очекува Катарина Грујиќ

Брак по триесетите: Астролог откри што ја очекува Катарина Грујиќ

Познатиот астролог Велимир Ремиќ откри детали од хороскопот на Катарина Грујиќ и откри дека ќе има успешна кариера.

Според наталната карта, Каќа ќе има успешна кариера, а допрва ќе има успех. Поради нејзините вложувања и труд ќе ја запостави љубовта, па бракот ќе и биде во втор план.

„Многу е упорна, амбициона и одговорна, од мали нозе знаеше која работа ја исполнува. Најмногу сака сама да заработува. За разлика од нејзините колешки кои до целата доаѓаат со неморални одлуки, таа го одбра потешкиот пат, вели Рамиќ и додава дека во четвратата деценија ќе заплива во брачните води.

„Уште е рано да стапи во брак. Ја чека голема кариера и нема да застане додека не ги исполни целите. Гледам дека ќе ги полни стадионите и салите. По 30тите ќе размислува за брак и формирање на семејство, изјави астрологот.

Тој истакна дека пејачката е сексипилна, но и емотивна и посветена кон партнерот.

Останати вести од Радио Милева