Живот и Стил

Божица во златно: Дефне сјаеше од раскош на втората премиера на „Време за среќа“ во Анкара!

Божица во златно: Дефне сјаеше од раскош на втората премиера на „Време за среќа“ во Анкара!

Труската актерка и модел Елчин Сангу и нејзиниот колега Бариш Ардуч, периодов ќе бидат активно посветени на работата и патувањата најпрвин низ Турција, а потоа и Азија.

Имено, поводот за тоа е како што веќе знаете премиерата на новиот филм каде играат заедно насловен „Време за среќа“.

Вчеравчер ја имаа втората премиера во Анкара, а таму Елчин блесна како божица во стајлинг од кус златен топ и макси здолниште.

Бариш пак беше нешто покежуал за разлика од првата вечер, па под костумот наместо кошула, облече маичка.

Еве како беше: