Радио Милева
најсилна поддршка

Борко со емотивна порака до својот син Душан, кој вака го бодреше тато (ФОТО)

Борко со емотивна порака до својот син Душан, кој вака го бодреше тато (ФОТО)

Буквално цела Македонија, особено пасионираните љубетили на спортот вчера се израдувааа на успехот на ракометарите на Вардар со уште еден пласманот во финалето во СЕХА лигата, за кој најзаслужен беше нашиот репрезентативен голман Борко Ристовски. Нему, најголема поддршка му беше неговото дете – синот Душан.

Малиот Душан преку ТВ екраните го бодреше својот татко, а по мечот, Борко објави еморивна порака на својот Инстаграм со која одново ги растрепери срцата на навивачите, но и на сите Македонци.

„Убаво е чувството кога ќе му помогнете на тимот да стигне до едно финале. Меѓутоа мојата душа и буквално она што го правам е за мојата најголема поддршка Душан.
Те сакам сине!!!“ – напиша голманот на „РК Вардар“ и Македонија на својот Инстаграм.

Останати вести од Радио Милева