Радио Милева
се уште верува во љубов

Болна исповед на Шакира: „Направив кобна грешка со него и тоа скапо ме чинеше“

Болна исповед на Шакира: „Направив кобна грешка со него и тоа скапо ме чинеше“

Шакира мислеше дека таа и нејзиниот поранешен Жерар Пике ќе бидат среќни засекогаш заедно пред светот да почне да зборува за неверство.

Пејачката на „Hips Don’t Lie“ – која објави дека се разделува со фудбалерот во јуни 2022 година – искрено раскажа за раскинувањето на нивната 11-годишна врска за време на интервјуто за Билборд објавено во четвртокот.

– Мојот приоритет беше домот, семејството. Верував во „додека смртта не не раздели“. Верував во тој сон, а тој сон го имав за себе, за моите деца, изјави таа за агенцијата.

Шакира и Пике имаат два сина, Милан (10) и Саша (8). Колумбиската хитмејкерка додаде дека се надева дека ќе има вечна љубов слична на нејзините родители, кои се заедно 50 години.

– Се сакаат како првиот ден, со љубов која е единствена и неповторлива. Значи знам дека е можно. И тоа отсекогаш ми бил пример. Тоа го сакав за себе и за моите деца, но тоа не се случи.

Размислувајќи за нејзината поранешна романса со Пике, 46-годишната пејачка призна дека морала да ја запре својата музичка кариера додека живеела со поранешниот во Шпанија.

– Работата е што му бев посветена. На семејството, на него. Ми беше многу тешко да ја продолжам мојата професионална кариера додека бев во Барселона, рече таа.

фото: Профимедиа

– Не можев да ги оставам децата и да одам некаде да правам музика надвор од мојата куќа. Беше тешко да се задржи ритамот, додаде Шакира.

Но, откако се врати во Мајами во мај, пејачката е во студио и снима нова музика и планира да оди на турнеја во 2024 година.

Вниманието на медиумите падна на децата.
Што се однесува до нејзините две деца, добитничката на Греми откри дека тие напредувале далеку од центарот на вниманието откако неодамна се преселиле во САД.

– Медиумската ситуација им беше тешка во Барселона. Имавме папараци на нашиот праг секој ден. Тие се тука како и сите нормални деца кои уживаат да бидат нормални, што треба да биде училиштето: безбедно засолниште каде што можат да бидат самите.

Шакира и Пике (36) ја потврдија разделбата во заедничка изјава минатата година. „Page Six“ подоцна објави дека музичката суперѕвезда била „уништена“ од наводното неверство на фудбалерот со неговата сега веќе девојка, Клара Чиа Марти. Шакира наводно открила дека нејзиниот поранешен имала афера кога сфатила дека нејзиниот џем го нема од нивниот фрижидер.

Слободната Шакира оттогаш поттикна гласини за врска со други познати спортисти поради новата врска на Пике со 24-годишната манекенка. Во јули, таа беше забележана како ужива на вечера со играчот на Мајами Хит, Џими Батлер во Лондон. Пејачката претходно беше поврзувана со Формула 1 возачот Луис Хамилтон, откако беа видени како поминуваат време заедно во Мајами и Барселона.

фото:Tanjug/AP/Profimedia/Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева