Радио Милева
Неопислива топлина на душа

Бојана Скендеровски објави фотографии од болница кога за прв пат ја здогледа ќерката Искра (фото)

Бојана Скендеровски објави фотографии од болница кога за прв пат ја здогледа ќерката Искра (фото)
фото:бојана скендеровски/инстаграм

Мајчинската љубов не се мери со ниедна друга, а кога го гледаш пред твои очи како детето брзо расте, не можеш да веруваш дека времето толку брзо летнало од првиот миг кога си го видел.

Пејачката и ТВ водителка Бојана Скендеровски се присети токму на мометот од болница кога за прв пат ја згогледа нејзината ќеркичка Искра и ја држеше во раце.

фото:бојана скендеровски/фејсбук

Оттогаш поминаа три години, а Искра е потпорасната и секојдневно ги радува мама и тато кои го прославија нејзиниот роденден во домашен амбиент.

фото:бојана скендеровски/фејсбук

-Мојот свет и моето време се создаде и се брои од пред,и после Искра…Ти си се што сакам и сонував да бидеш,мојот немир, мојот спокој, мојот мотив,и мојата најголема желба,ти ме правиш и најранлива,и најмоќна…Убавино мајкина,зеницо моја,ти благодарам што ме направи комплетна, и што секој ден ме учиш да се трудам да бидам подобар човек. Биди среќна,направи се што можеш и сакаш,зошто само небото е граница. На денешен ден пред 3 години направи поубава верзија од мене,станав мајка! Среќен роденден Искра!- напиша мама Бојана која фотографиите ги објави јавно на социјалните мрежи.

фото:бојана скендеровски/фејсбук

Инаку, Бојана и нејзиниот сопруг Васко, после Искра го добија и синчето Ѓорѓи.

Останати вести од Радио Милева