Радио Милева
нов имиџ

Бојана Скендеровски направи драстична промена – како ви се допаѓа со новиот изглед? (фото)

Бојана Скендеровски направи драстична промена – како ви се допаѓа со новиот изглед? (фото)

Пејачката и ТВ водителка Бојана Скендеровски изминатите неколку години доста го промени изгледот. Таа е една од оние жени кои не се плашат од промени, ги следи трендовите и самоуверено ги применува на себе.

Како јавна личност, водителката постојано инвестира во себе, во својот изглед,и  секогаш изглед средено од глава до пети.

Меѓутоа, овојпат Бојана направи драстична, промена. Имено, водителката својата руса коса ја офарба во црна и сега има долга црна коса.

Скендеровски со новиот имиџ се пофали на социјалните мрежи односно на својот „Инстаграм“ таа објави фотографија од новиот „лоок“, а нејзините следбениците ја поласкаа со позитивни коментари.

Како ви се допаѓа водителката со новиот изглед?

фото: инстаграм/бојана скендеровски

Останати вести од Радио Милева