Живот и Стил

Бои на коса што ќе бидат во тренд во 2021 година

Бои на коса што ќе бидат во тренд во 2021 година
фотo: инстаграм

Новата 2021 година сите ја нарекуваат година на промени. Затоа е најдобро да ја започнете со нова боја на косата. Погледнете кои бои на коса ќе бидат во тренд во 2021 година.

Сина

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristi Kennedy (@xtinahairartist)

Стилистот Оливер Адамс најавува дека ќе продолжиме со стилот на силни и егзотични бои. Овој пат, ќе се движиме во насока на синиот спектар. Овие нијанси се одлични за сите со брановидна коса.

Златна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LaLa✨✨ (@primadonna_lana)

Стилистот Фредерик Фекаи тврди дека сите ќе се вљубат во оваа боја и таа е одлична за сите оние со виткана коса. Оваа боја може да ги открие вашите недостатоци, па затоа е многу важно вашиот фризер да ја избере вистинската нијанса што ќе одговара на вашиот тен на кожата.

Боја на црвено вино

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monique Celene (@hairbymoniquecelene)

Ако веќе сте црвенокоси или сакате да експериментирате, ова ќе биде одлична нијанса за вас.

Платинесто руса

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marlena (@msimpson226)

Оваа боја на коса никогаш не излегува од мода и таа е одличен избор за кратка коса, а секогаш можете да ставите лента за коса.

Боја на лаванда

Оваа боја е многу помалку природна од повеќето предложени. Носи здив на свежина, бунт и панк. Создадена е за сите оние кои сакаат да привлекуваат внимание.

извор: кафепауза