Радио Милева
Медиумите ја разоткрија

Богдана Родиќ е новата „снаа“ на Цеца: Беше голема надеж на српскиот спорт, па одненадеж донесе одлука што и го промени животот! (ФОТО)

Богдана Родиќ е новата „снаа“ на Цеца: Беше голема надеж на српскиот спорт, па одненадеж донесе одлука што и го промени животот! (ФОТО)

Синот на фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко, деновиве ја покажа својата нова девојка, па како што обично се случува со секоја негова нова поубава половина, сите беа живо заинтересирани која е новата снаа на Цеца.

Имено, медиумите дознаа дека се работи за поранешната кошаркарка на КК Тител,  Богдана Родиќ за која не се знае точно колку  всушност била успешен спортист.

Богдана во 2013 година била дел од јуниорска репрезентација на Србија, која  во Вуковар ќе го освои бронзениот медал на Европското првенство.
2015 година била дел од тимот на екипата Радивоје Кораќ, која  ја освои титулата шампион на Србија во кошарка. Тааа година, Богдана со истата екипа била и вицешампион на Регионалната лига и финалист на купот  „Милан Цига Васојевиќ“.

Низ кариерата се здобила со две сериозни повреди на коленото, но тоа не ја спречило да се врати како победник, носејќи го дресот со бројот 17 – пренесуваат српските медиуми.

Сепак и покрај сите освои титули и добри изгледи далеку да дотурка во кошарката, Богдана одненадеж во  2015 година ќе одлучи дека не сака повеќе да се занимава со спорт. Причината остана  нејзина тајна… засекогаш!

Останати вести од Радио Милева