Радио Милева
Верува дека е вистинскиот

Богаташката Парис Хилтон се сврши на својот 40-ти роденден и го покажа избраникот (видео)

Богаташката Парис Хилтон се сврши на својот 40-ти роденден и го покажа избраникот (видео)
фото:инсатграм

Најбогатата и најистакната наследничка Парис Хилтон, по една година врска, рече „да“ на нејзиниот партнер Картер Риум.

Таа ги објави романтичните фотографии во бело и моментот на запросувањето на Инстаграм и ги опиша деталите за свршувачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

“Кога ќе пронајдете сродна душа, вие само го знаете тоа. Го чувствувате тоа. Јас и мојата љубов сме заедно од првиот состанок, и за мојот роденден тој ми подготви специјално патување во” тропскиот рај “.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Пешачеа покрај плажата додека одеа на вечера, а Картер ја однесе во колиба украсена со цвеќиња, клекна на колена и ја запроси.

“Реков „да“, засекогаш да. Нема никој со кого би сакала да го поминам остатокот од мојот живот”, напиша Парис, која наполни 40 години на денот кога ја запросија, 17 февруари.

Останати вести од Радио Милева