Радио Милева
празнично

Богата трпеза: Погледнете како познатите го прославија Св.Никола (фото)

Богата трпеза: Погледнете како познатите го прославија Св.Никола (фото)
фото: Инстаграм/принтскрин

Бројни познати личности вчера (19.12.2020) го прославија празникот Свети Никола.

Судејќи според она што може да се види на социјалните мрежи, славните славеа слава во семејниот круг, без голем број на луѓе и прослави, како што беше случај во претходните години.

Пејачката Зорица Брунцлик им честиташе на сите кои го слават Свети Никола покажувајќи ја празничната трпеза.

-На сите кои денес го слават Св. Никола, среќна слава, па и на нас. Прославете во кругот на семејството. Бог ќе даде подобро следната година – напиша Зорица во описот на фотографијата што ја објави на Инстаграм.

фото: принтскрин/инстаграм

Пејачката Јелена Томашевиќ исто така слави слава, која на Инстаграм се пофали со колач кој, како што рече, самата го замесила.

фото: принтскрин/инстаграм

Актерот Милан Васиќ им ја честиташе славата на сите и истакна дека тој и неговото семејство го слават овој ден меѓу најблиските.

фото: принтскрин/инстаграм

Свети Никола денес се слави и во домот на Ражнатовиќ, а по тој повод се огласија Вељко и Анастасија и им честитаа на сите што слават.

– Среќен Свети Никола, православни браќа!!! – напиша Вељко на својот Инстаграм.

фото: принтскрин/инстаграм

– Среќен Свети Никола на моето семејство и на сите што слават. – напиша Анастасија на споменатата мрежа.

фото: принтскрин/инстаграм

И пејачот Александар Вуксановиќ, попознат како Аца Лукас, им ја честиташе славата на сите на популарната социјална мрежа.

фото: принтскрин/инстаграм

Некои од македонските јавните личности исто така славеа Свети Никола, па на социјалните мрежи се пофалија со богатата трпеза.

Стефан Величковски

фото: принтскрин/инстаграм

Симона Поповска

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева