Радио Милева
вака се пее за финале...

Бобан Цаневски уште еднаш „растури“ и влезе во финалето на „Никад није касно“: Аки би бил горд кога би го слушнал како пее (ВИДЕО)

Бобан Цаневски уште еднаш „растури“ и влезе во финалето на „Никад није касно“: Аки би бил горд кога би го слушнал како пее (ВИДЕО)

Бобан Цаневски покажа како се пее за финале, откако со маестрална изведба на  песната „Доѓи“ од „Парни ваљак“ растури во музичкото талент шоу за возрасни „Никад није касно“. Скопјанецот  влезе во финалето на познатото музичко наптреварување  и тоа со маестрална изведба на песната која сите знаемекако ја пееше прерано починатиот Аки Ракимовски.

Бобан уште во првите секунди ги освои симпатиите на жири – комисијата, која овојпат беше составена од славната пејачка Зорица Брунцлик, Бора Чорба и претседателот на таа жирикомисија, композиторот Маре.

„Мислев дека ќе стигнам до третиот круг, но еве ме во финале. Ова шоу направи многу за мене, ефектот се гледа. Имам доста работа, ме бараат постојано на свирки, приватни забави, фестивали“ – изјави Боби пред да излезе на големата сцена и да го испее познатиот хит на Аки и „Парни ваљак“. По завршувањето на неговиот настап, свој коментар даде и трочлената жирикомисија:

„Одлично пеење. Никаде не згреши, има совршен распон на глас, пее како змеј. Пее на свој начин, покојниот Аки и јас требаше да бидеме кумови, но тој пее поинаку од Аки. Сите Македонци имаат слух“ – искоментира Бора Чорба.

„Она што мене ме фасцинираше е динамиката. Вие сте еден од ретките кандидати кој го пее овој вид на музика, а да внимава на динамиката“ – беше коментарот на Зорица.

„Јас не знам многу вакви песни во поп-рок жанрови, но ова е една од најтешките, бидејќи пејачот мора да покаже се’ што знае, а Боби го покажа тоа. Апсолутно брилијантно, јас уживав и навивав за тебе“ – искоментира Маре.

Погледнете ја целата емисија и во неа го  одличниот настап на Боби Цаневски и неговиот влез во финалето на „Никогаш не е доцна“ на 2:20.00…

Останати вести од Радио Милева