Радио Милева
бивша приватно, идна - естрадно?

Бившото момче на Прија, пејачот Љуба Перуќица раскажа во какви односи е со некогашната љубов

Бившото момче на Прија, пејачот Љуба Перуќица раскажа во какви односи е со некогашната љубов

Фолк пејачите Александра Пријовиќ и Љубомир Перушица порано беа во емотивна врска, а за нивната љубов се пишуваше долго време, дури и по раскинувањето и мажењето на прија за синот на Боба Живојиновиќ и посинок на Брена.

Неодамна одекна веста дека Александра и Перуќица наводно не се во добри односи, па пејачот сега одлучи да стави крај на озборувањата и муабетите на оваа тема.


„Се надевам дека луѓето оддамна сфатија дека таквите текстови и приказни се наводно од некој измислен извор и од нечија бујна фантазија. Александра и јас сме во одлични релации, секогаш ќе се изнамуабетиме кога ќе се видиме, најнормално како и со сите останати колеги“, како и кај сите колеги. Никогаш не сме имале проблем“ – откри Перуќица во емисијата „Гранд магазин“, додека на прашањето дали постои можност еден ден да снимат дует и дали тоа прашање го нервира, одговори:

„Прашањето за дуетот со неа е чиста провокација. Немам проблем да снимам дует со никого, дури ни со неа, се е во рок на работата“ – рече пејачот.

Фото: Инстаграм принтскрин/aleksandraprijovic/ljubaperucica

Останати вести од Радио Милева