Радио Милева
пресреќна

Бившата на Вељко Ражнатовиќ наскоро ќе стане мајка, еве кога треба да се породи Маша Терезиќ и кој пол е бебето

Бившата на Вељко Ражнатовиќ наскоро ќе стане мајка, еве кога треба да се породи Маша Терезиќ и кој пол е бебето

Ќерката на Звездан Терезиќ, Маша Терезиќ наскоро ќе стане мајка.

Како што пишува телеграф. рс, Маша е во четвртиот месец од бременоста и на своите најблиски им го открила и полот на бебето.

Нејзиниот термин за породување е крајот на јуни оваа година кога ќе роди момче.

-Маша е многу возбудена поради нејзината нова улога. Таа и нејзиниот партнер се свршија пред два месеци кога од партнерот доби два прстени, а свадба не планираат додека не се роди бебето. Нејзиното момче не живее во Белград и се занимава со сериозна работа поради што не сака да се појавува во јавност. Венчавката ќе биде лето во странство кога ќе се роди синот, вели извор за телеграф. рс и додава:

-Тие се заедно една година и Маша го следи во секој негов чекор бидејќи често патува поради неговата работа. Тие супер се согласуваат и нејзините пријатели велат дека никогаш не била посреќна. Заедно одлучија Маша да се породи во странство, вели изворот.

Маша не се огласи по написите дека е бремена.

фото: принтскрин/инстаграм/машатерезиќ

Останати вести од Радио Милева