Радио Милева
Случајност

Бившата на Аца Лукас го „улови“ Дино Мерин во Италија во непрепознатливо издание (фото)

Бившата на Аца Лукас го „улови“ Дино Мерин во Италија во непрепознатливо издание (фото)

Со долга брада, очила за сонце и опуштена летна младешка облека, тешко е да се препознае Дин Мерлин.

Но, бидејќи фаталната белграѓанка со заедничката фотографија го остави хаштагот „мојот живот е Швајцарија, некој посебен“, тоа беше доволно за да се реши загатката – кој е со неа на сликата.

Соња Вуксановиќ шетајќи низ Италија го сретна колегата на нејзиниот поранешен сопруг Аце Лукас.

Музичката ѕвезда претходната вечер одржа прекрасен концерт во Порторож, град на словенечкото крајбрежје, а веќе следниот ден со капа на главата, како вистински турист, се упати кон соседна Италија.

Дино Мерлин изгледа е вистинска ѕвезда со префинет моден вкус.

фото:Инстаграм принтскрин/Дино Мерлин/Соња Вуксановиќ

Останати вести од Радио Милева