Радио Милева
ги оствари ли намерите да застане пред ТВ камерите?

Бившата македонска „задругарка“, идна српска ТВ водителка во најава, реши да докаже дека го одзема здивот пред објективот: Елеонора Миљковиќ на „топлес тест“ во Белград? (ФОТО)

Бившата македонска „задругарка“, идна српска ТВ водителка во најава, реши да докаже дека го одзема здивот пред објективот: Елеонора Миљковиќ на „топлес тест“ во Белград? (ФОТО)

Последното нешто со што Нора беше забележана во јавноста беа неодамнешните естетските корекции. Најпрвин на градите, па на усните… Иако и дотогаш некогашната задругарка беше расна, бујна, атрактивна и сексапилна убавица, по „надградбата“  Нора стана „цицлеста кралица“!

Набргу потоа  македонската ријалити ѕвезда гостуваше на ТВ Пинк, или поточно на новоформираната Ред ТВ, каде во емисијата „Прашувам за другар“ одговареше на прашања, коментираше, но и откри неколку нови работи за себе. Каде е, е со кого е, што работи со што се занимава…

Тогаш Нора откри дека има намера да  се (пре)сели да живее во Белград!

Не се преселив во Белград без причина“ – изјави Нора во емисијата , па откри дека причината не ниту заради забава, ниту нова љубов со некое тамошно момче, туку работа… И тоа медиумска:

„Многу е можно наскоро да бидам дел од вашиот тим на една телевизија. Работам на тоа, па се надевам дека наскоро повеќе ќе се гледаме“, откри таа. Деталите не ги прецизираше, но, некако како да се насетува дека таа ќе биде токму дел од споменатата ТВ куќа во која гостуваше.  И таман помисливме дека  присуството во емисијата беше и своевиден тест, проба за продуцентите, уредниците, сопствениците да видат дали нивната гостинка, наскоро може да стане и нивна нова водителка…?

Арно ама до ден денес, Нора се уште не застана пред ТВ камерите… Не барем како ТВ водителка во соседна Србија. Дали тестот беше успешен, убавицатаго мина и  ги задоволи критериумите или работата се’ уште се крчка останува наскоро да видиме.

Затоа пак, она што се гледа на прва е дека Нора во белград не замина попусто. Покрај ТВ гостувањето Нора посетата на српската престолнина ја искористи уште за некои контакти и „правење терен“ за она што наводно допрва ја очекува со селењето во главниот град, животот и јавната работа во Белград!

За да ја потврди својата телесна класа, бившата задругарка стаса да направи своевидна фотосесија како уште еден доказ дека (барем визуелно) е бисер за идната професија.

Имено, Бившата македонска „задругарка“, идна српска ТВ водителка во најава, реши да докаже дека го одзема здивот пред објективот. Нора се соблече па уште еднаш го потврди сиот свој телесен раскош, привлекувајќи го сето внимание со своето разголено издание.

Елеонора Миљковиќ на „топлес тест“ во Белград? Можеби!? Визуелно оддамна го помина, а сега одново и го потврди со своите естетски квалитети, а за оние водителските… Е, тука одлучуваат некои други, „малку поинакви атрибути“.

Ако ги исполнила условите и здоволила критериумите, тогаш лесно може да се случи македонската убавица наскоро да ја видиме на една српска телевизија, како си ги оставрила намерите како водителка да застане пред ТВ камерите!?

Фото: Инстаграм принтскрин/__elle.m__/marko21arsic

Останати вести од Радио Милева