Радио Милева
меѓуножна панорама

Бившата италијанска гимнастичарка стана спортска новинарка: Водителката Кјара Басо ги прекрсти нозете, ама недоволно и бидна… гаќичките сепак и ѕирнаа (ФОТО)

Бившата италијанска гимнастичарка стана спортска новинарка: Водителката Кјара Басо ги прекрсти нозете, ама недоволно и бидна… гаќичките сепак и ѕирнаа (ФОТО)

Новото лице на спортските канали во Италија веќе некое време е во центарот на вниманието, а сега, случајно или не, оваа 19-годишна убавица реши да ги помести границите.

Кјара Басо пред неколку месеци се вработи во каналот Sportitalia и ова лето главно е задолжена за известување за случувањата на фудбалскиот пазар.

Басо е водителка во студиото, а при еден од нејзините последни „настапи“  на сите во студиото, но и на малите екрани им ја заскокоткаа фантазијата.

Во црн кожен комбинезон и високи потпетици остави возбудлив впечаток додека ја водеше емисијата, но вистинскиот „подарок“ за сите во студиото дојде откако таа седна на барското столче. Бесо на една пауза беше фотографирана со мобилниот во рака како му намигнува на фотографот, но кусото, тесно фустанче откри премногу.

Имено, кога седна на високото столче, Басо не можеше ни да замисли дека ќе и се видат белите гаќички, иако нозете и беа прекрстени… Од друга страна, изгледа дека вниманието што го добива оваа 19-годишна девојка и начинот на кој тоа го прави воопшто не и пречи, па дури и се фали со објавите на медиумите за нејзиниот лик и дело.

Популарноста на поранешната гимнастичарка почна рапидно да расте откако беше ангажирана на каналот Sportitalia, а веќе и се предвидува успешна новинарска кариера.

 

Фото: Инстаграм/chiaraa.basso

Останати вести од Радио Милева