Мегафон
Без конкуренција

Битлси на врвот на листата на најуспешни музичари во историјата

Битлси на врвот на листата на најуспешни музичари во историјата

Зад групата од Ливерпул се најде американскиот кантавтор Гарт Брукс, со 148 милиони продадени албуми, додека трет е Кралот – Елвис Присли – со 136 милиони албуми.