Радио Милева
Покрај плажа

Билјана Дебарлиева со сопругот на романтична вечера со здравица во име на љубовта (фото)

Билјана Дебарлиева со сопругот на романтична вечера со здравица во име на љубовта (фото)

ТВ водителката Билјана Дебарлива заедно со сопругот традиционално како и секога година и покажаа на јавноста дека ја слават љубовта, а овој месец октомври прославија 28 години откако си ветија вечна љубов.

Најпрвин Јован сподели фотографии од нивната романтична вечера, а потоа фотографиите ги сподели и убавата Биле.

Љубовниот жар и по речиси три децении заедно е присутен во нивниот поглед, насмевка упетена еден на друг.

Вечера со музика во ресторан покрај плажа и здравица во име на љубовта, тој наздрави со чашка ракија, а таа со бело вино.

На социјалните мрежи ги објавија фотографиите и се пофалија за овој убав и важен датум во нивниот живот.

Во една прилика за медиумите Дебарлиева откри како се заспонале со сопругот.

-Во Охрид, мојот роден град. За време на летниот одмор, сосема случајно се запознавме со сопругот. Јас на гости кај моите братучетки, а тој кај неговите другари охриѓани. И така веројатно требало да биде. Од една сосема случајна средба, тоа прерасна во убава приказна која трае и денес, кажа своевремено водителката за „Женски магазин“.

Билјана и Јован од бракот го имаат две деца, ќерката Ана и синот Марко со кои како што вели има близок, пријателски однос.

За потсетување, Билјана неодамна по 11 години направи трансфер од Канал 5 телевизја и премина во 24ТВ каде сега ја води емисијата „Фактор здравје“, а за потомената кажа дека добила комплетна поддршка од семејството.

фото:Фејсбук/Инстаграм/Билјана Дебарлиева

Останати вести од Радио Милева