Радио Милева

Биља Крстиќ заврши во болница со модринки и големи болки!

Биља Крстиќ заврши во болница со модринки и големи болки!

Популарната пејачка Биља Крстиќ се соочи со неочекуван проблем, само два дена пред да замине на голем концерт закажан во Љубљана.

Имено, како што дознаваме познатата српски пејачка паднала во средината на подземниот премин во Белград.

„Уживав во прошетката низ градот и во желбата да стигнам побрзо до Радио Белград, тргнав кон подземниот премин, тоа беше дефинитивно кобна одлука, воопшто не забележав дека решетките се издигнати над бетонот, ногата ми се заглави и паднав како свеќа. Ништо не скршив, но удрив со брадата и коленото, не смеев да ризикувам, па отидов директно во Ургентниот центар и ми дадоа прва помош, па морав да одам на телевизијата каде што имав закажано гостување. Ги замолив шминкерите да ми ја сокријат модрицата бидејќи брадата почна да ми станува модра“, вели Биља.

Подоцна беше утврдено дека болката се шири, како и појавата на скорбут, но тоа не ја спречи да се упати кон Словенија, каде што имаше одличен концерт. Посебен гостин беше Бора Ѓорѓевиќ каде атмосферата пред публиката беше фантастична.

 

Останати вести од Радио Милева