Радио Милева
Неуспешна љубов

Била на чекор до олтарот со него, но сепак го избрала Боба: Ова е политичарот со кого требало да се омажи Брена (фото)

Била на чекор до олтарот со него, но сепак го избрала Боба: Ова е политичарот со кого требало да се омажи Брена (фото)

Во 1985 година главна тема беше свадбата на Лепа Брена за која се шпекулираше дека ќе се омажи за тогашниот новинар, а подоцна и пратеник Мирко Крлиќ.

Сепак, Брена стави крај на оваа врска и својата среќа ја најде покрај тенисерот Боба Живојиновиќ.

Мирко еднаш зборуваше за оваа врска:

– Точно е дека Лепа Брена ми беше девојка долго време и дека се сакавме. Но, сега тоа е минато и сега сме само добри пријатели. За тоа што вели Зрењанинската чаршија, дека требало да се омажи за мене и декасе е готово, можам да кажам дека се беше имагинација и нечии убави желби… Можам да кажам дека по нашата забава Брена беше и остана голем пријател за мене – Мирко Крлиќ им откри на медиумите дека денес има прекрасни односи со семејството Живојиновиќ.

фото:Инстаграм/Лепа Брена/принтскрин Јутјуб

Останати вести од Радио Милева