Радио Милева
Наводно сега е добар

Бил заглавен во тешки проблеми: Исплива вистината зошто Чендлер се однесувал изгубено за време на интервју

Бил заглавен во тешки проблеми: Исплива вистината зошто Чендлер се однесувал изгубено за време на интервју
фото:принтскрин

Првата најава за долгоочекуваниот собир на познатите пријатели беше неодамна објавен.

Сепак, однесувањето на Метју Пери, кој го играше Чендлер во серијата, привлече внимание на многумина. За време на интервјуто за американскиот магазин, актерот зборуваше нејасно и често се загледуваше во празно.

Бидејќи е познато дека актерот се бореше со зависност од дрога, многу обожаватели беа загрижени за него, но британскиот портал открива дека Пери бил на забар пред интервјуто и дека чувствувал болка.

фотопрофимедиа

– Членовите на неговиот тим рекоа дека тој претходно бил на итна постапка на забар. Имаше болка, а тоа влијаеше и на неговото однесување, па затоа зборуваше нејасно. Никој не сака да даде интервју по стоматолошка процедура, но тоа се случува – рече изворот.

Да потсетиме, актерот имаше проблеми со алкохол и дрога. Едно време, тој за странските медиуми изјави дека делумно не се сеќава на снимањето на Пријатели.

– Не се сеќавам на три години. Некаде помеѓу третата и шестата сезона. Малку бев надвор од тоа “, рече тој.

Останати вести од Радио Милева