Радио Милева

Бијонсе ја ископира српската водителка: Таа брзо се пофали! (ФОТО)

Бијонсе ја ископира српската водителка: Таа брзо се пофали! (ФОТО)

Иако обично случај е ѕвездите од регионот да го копираат стилот на светските ѕвезди, како фризурата и облеката, овој пат сме сведоци на нешто друго.

Поп дивата Бијонсе задоцнила дури 11 дена од српската водителка, кога облекла ист фустан како неа.

Кога го забележала ова, Марија Вељковиќ морала тоа да го објави на Инстаграм, каде то  ги споредила двете фотографии.

Кога стилистот ви е генијален. И предвидува што ќе се носи за само неколку дена подоцна на светската сцена, стои во објавата на водителката.

Останати вести од Радио Милева