Радио Милева
Природно си е природно

Без комплекси и без шминка – вака изгледа Бубе Јаневска во природно издание (фото)

Без комплекси и без шминка – вака изгледа Бубе Јаневска во природно издание (фото)
фото:бубе јаневска/инстаграм принтскрин

Убавата ТВ водителка на утринска програма на Канал 5 телевизија, Бубе Јаневска, важи за една од најубавте лица од дамите кои се појавуваат на телевизија.

Таа отсекогаш го претпочитала природниот изглед, без многу нападна и силна шминка, а мајката природа тоа и го дозволува.

Работата во телевизија пред камери, автоматски бара повеќе шминка без која не се може.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bube (@bube_janevska)

Бубе секојдневно ја гледаме свежа, со убава и негувана кожа, а овој пат таа пред своите следбеници на Инстаграм ја покажа постапката пред да се појави на снимање.

фото:бубе јаневска/инстаграм принтскрин

Секако, потребна е фризура и шминка, за финалниот резултат сме ја видела, но поратко во комплетно природно издание што сега таа го потенцираше.

фото:бубе јаневска/инстаграм принтскрин

Без шминка, но и без комплекси, па и со прво бидејќи тука апсолутно нема што да се сокрие, туку само да се открие даденото од мајката природа и гените.

Останати вести од Радио Милева