Радио Милева
Полна со самодоверба

Без филтри и шминка: Ова е вистинското лице на Викторија Лоба во природно издание (фото)

Без филтри и шминка: Ова е вистинското лице на Викторија Лоба во природно издание (фото)

Неспорен е фактот дека мајката природа ја дарила пејачката Викторија Лоба со специфичка убавина – руска. Бел тен, сини очи, руса коса, појава која ретко останува незабележана или заборавена.

Како и голем дел од припаднички на понежниот пол, таа и Лоба преферира шминка на своето лице, со повод или не, особено кога е на сцена.

Но, секако тука е и негата на она дадено од Бога, а Лоба грижата за своето лице и изглед во никој случај не ја заобиколува. Преку нејзиниот профил на Инстаграм, често можеме да видиме дека таа е бренд амбасадор на козметичка линија чии производи редовно ги промовира на слењдбеничките.

Дека е задоволна од ефектот од примената на истите покажа преку една фотографија на своите Инстаграм приказни каде го покажа своето лице без филтри и шминка, односно во комплетно природно издание.

Полна со самодоверба од тоа што го сними нејизната камера од момилниот, Лоба им се покажа на сите во природно светло, а зошто да не кога дури и никакви додатоци не и се потребни.

Таа едноставно блеска!

фото:Инстаграм/Викторија Лоба принтскрин

Останати вести од Радио Милева