Радио Милева
Сепак им успева

„Бев лута и фрустрирана“: Дизајнерката Верица Ракочевиќ ги откри проблемите со 35 години помладиот сопруг

„Бев лута и фрустрирана“: Дизајнерката Верица Ракочевиќ ги откри проблемите со 35 години помладиот сопруг
фото:верица ракочевиќ/инстаграм принтскрин/за стори

Познатата српска модна дизајнерка Верица Ракочевиќ долги години е во брак со 35 години помладиот Вељко Кузманчевиќ. Двајцата докажаа дека разликата во годините не им пречи да функционираат добро, а сега дизајнерката откри како изгледал нивниот заеднички живот на самиот почеток.

– Отпрвин бев многу лута, фрустрирана, се каравме за поделбата на обврските, потоа сфатив дека нема да се караме, да земеме жена што ќе го стори тоа, а тој да игра игри во студио, а јас во градината . Тој сака да прави ручек понекогаш, му дозволив. Јас сега без во Њујорк 15 дена, тој не ја напушти куќата – рече Верица во емисијата „Премиера“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Verica Rakocevic (@verica.rakocevic)

Познато е дека креаторката има седум внуци кои ги обожава, па сега откри каков однос има со нив.

– Моите внуци сега се во опсег од еден месец до 28 години. Беа скоро тројца, Лука, Матија и Симон, беа на палачинки, ги сакаат палачинките на нивната баба. Тие се секогаш тука, доколку е потребно, а и баба е тука за што и да е. Јас не бев ниту строга мајка, па затоа не сум ниту строга баба, завршува Верица.

Останати вести од Радио Милева