Радио Милева
Се чувствувал несреќен

„Беше супер лик се додека не ја запозна Меган“: Фотографот на кралското семејство откри зошто ја прекинал соработката со Хари

„Беше супер лик се додека не ја запозна Меган“: Фотографот на кралското семејство откри зошто ја прекинал соработката со Хари

Фотографот на британското кралство сега реши да проговори за некои семејни пикантерии, а посебно се осврна на принцот Хари и реши да ја открие вистината од неговото однесување, која досега не сме имале можност да ја слушнеме.

Фотографот Артур Ердвардс, кој го следи британското кралско семејство повеќе од 40 години на нивните патувања низ светот, откри зошто престанал да патува, што го опиша како „сиромашно“ со принцот Хари откако се сретнал со Меган Маркл и впловил во. емотивна врска со неа.

Тој во подкастот наречен „Имам вести за тебе“ објасни како почнал да се чувствува непријатно во близина на принцот и неговата сопруга затоа што омразата на Хари кон медиумите растела се повеќе и повеќе откако започнал романса со ѕвездата.

„Камила секогаш би одговарала убаво, Кејт исто така, Вилијам исто така, сите се многу љубезни. Хари беше љубезен додека не ја запозна Меган. После тоа стана далечен, да не зборуваме мизерен“, рече тој во подкаст на порталот за вести. com. ау“.

Тој понатаму нагласи дека работата со Хари му прави непријатно и дека се чувствува несреќен.
“Мојата работа со нив беше многу депресивна. Се повлеков и само продолжив да ги следам другите членови на кралското семејство”, коментирал Едвардс.

Фотографот додал дека неговиот однос со членовите на кралското семејство често излегувал подалеку од чиста работа, бидејќи поголемиот дел од времето го поминувале заедно, но тоа не му пречело, напротив.

Хари и Меган се во војна со бројни медиуми, а тужеа и голем број таблоиди. Тоа беа главно британски таблоиди, а меѓу нив имаше и неколку колеги на Едвардс.

Пред две години Меган поднела тужба до судот во Лос Анџелес против фотографот кој прикрадно дошол до нејзиниот двор и го фотографирал едногодишниот Арчи.

Во интервјуто со Опра Винфри минатата година, Хари објасни дека се плаши дека ќе се повтори грдата историја со медиумите, алудирајќи на големото медиумско внимание на неговата мајка, принцезата Дијана, која загина во сообраќајна несреќа додека ја демнеа бројни папараци.

фото:профимедиа

Останати вести од Радио Милева