Радио Милева
во шок

„Беше на кастинг на свои 18 години“: Саша Поповиќ проговори за трагично починатиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“

„Беше на кастинг на свои 18 години“: Саша Поповиќ проговори за трагично починатиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“

Поранешниот учесник на „Ѕвезде Гранда“, Немања Вуковиќ (22) кој синоќа загина во страшна несреќа кога на него налетал автобус и го усмрти, претходно имал проблем со автомобилот.

Сега се огласи Саша Поповиќ, кој откри дека се уште е во шок поради прераната смрт на младиот пејач.

– Многу, многу сум тажен од оваа вест. На Немања му правев кстинг да се натпреварува со нас кога имаше 18 години, беше добар пејач. Жал ми е за секој човек што нè напушта и кого го познавав, а камоли за овој добар дечко, оваа младост, животот што штотуку започна… Многу ми е жал, мое сочувство до неговото семејство, пријателите и сите кои знаеја и сакаа Немања – рече Поповиќ за Ало.рс

фото:Ало.рс илустрација/Инстаграм принтскрин/nemanjavukovicc

Останати вести од Радио Милева