Радио Милева
поминале годините

Беше главниот негативец во „Титаник“: Славниот милијардер од филмот во приватноста го смени личниот опис (фото)

Беше главниот негативец во „Титаник“: Славниот милијардер од филмот во приватноста го смени личниот опис (фото)

Титаник важи за еден од најдобрите и најгледаните филмови досега, а за одредени актери се зборува и денес.

Покрај Кејт Винслет и Леонардо ди Каприо, една од најзабележителните улоги имаше и актерот Били Зејн, кој го толкуваше ликот на милијардерот Келедон Хокли, кој во филмот беше свршен со Роуз.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Billy Zane (@billyzane)

Иако во оваа продукција беше многу убав, впечатлив и оставаше впечаток на неодолив маж, денес овој „лош“ лик изгледа сосема поинаку, односно не како ликот од филмот каде имаше многу силен и елегантен став.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Billy Zane (@billyzane)

На некои фотографии Зејн воопшто не личи на себе. Тој е ќелав и го пуштил стомакот. А дали би го препознале, погледнете и проценете сами.

фото:Instagram/Jutjub printskrin

Останати вести од Радио Милева