Радио Милева
Со верба и надеж за подобри денови

Барбара во солзи: Здравјето на Дарко Лазиќ повторно загрозено!

Барбара во солзи: Здравјето на Дарко Лазиќ повторно загрозено!

Здравствената состојба на Дарко Лазиќ е загрозена и на пејачот и е извршена интервенција. Имено, тој веќе подолго време има проблем со рамото кое лошо испакна по несреќата. Сепак, четири години по несреќата во која за малку ќе го загубеше животот, состојбата се влоши и операцијата на рамото е неизбежна.

– Грбот и левото рамо ми беа проблем, но во споредба со се останато најмалку ми пречеше. Убаво закрепнував, се беше како што треба, но сега кога почнав да тренирам гледам дека не можам да ја движам раката како што треба, многу ме боли. Очигледно нешто не сраснало заедно, па лекарите ми рекоа дека морам да направам детален преглед, но како што стојат работите повторно ќе се оперирам – вели Дарко за „Свет“ и додава:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

-Досега лечевме само итни повреди, најкритичните, но сега на ред се оние кои долго време молчат, но јас некако ги претрпев.

Дарко се подготвува за нова операција, а неговата вереница Барбара Бобак е постојано со него и е посветена да го бодри за да не ја изгуби вербата дека се ќе биде како што треба.

Останати вести од Радио Милева