Радио Милева
не се лути

Барбара Бобак „распали“ по поранешната свршеница на Дарко Лазиќ: „Никој не го интеренсира што има да каже“

Барбара Бобак „распали“ по поранешната свршеница на Дарко Лазиќ: „Никој не го интеренсира што има да каже“

Дарко Лазиќ откако раскина со Марина Гагиќ најде нова девојка и започна емотивна врска со Барбара Бобак.

Во медиумите често се пишува за приватниот живот на Дарко, но и за неговата нова и стара девојка.

Наводно, Марина му забранила на Дарко да го гледа нивниот син Алексиј во присуство на Барбара, а пејачката ги потврди овие пишувања.

-Тоа го прави од првиот ден. Така зборува од љубомора. Кога велам љубомора мислам на тоа дали се уште има чувства кон него. Прави од инает бидејќи не може ништо затоа што никој не го интеренсира што има да каже, па ајде преку детето“ , изјави Барбара за „Хепи“.

-Така стојат работите од првиот ден. Мене тие работи не ме интеренсираат. Нејзино дете, нејзина работа. Ма, ќе биде се океј. Јас ја разбирам и не се лутам на неа. Ја разбирам затоа што е прекрасно покрај себе да имате човек како Дарко Лазиќ и не е лесно кога ќе изгубиш таква личност“, вели новата девојка на пејачот.

-На Марина и посакувам се најдобро. Уште еднаш ќе повторам дека не се лутам на неа, но не сакам да зборувам на таа тема“, изјави Барбара.

За потсетување, Дарко од бракот со Ана Севиќ ја има ќерката Лорена, а од врската со Марина го има синот Алексиј.

фото: Принтскрин/инстаграм/рас србија/инстаграм дарко лазиќ

Останати вести од Радио Милева