Радио Милева
неверојатно

Барбара Бобак јавно му се обрати на Дарко Лазиќ по неговото признание дека ги изневерувал сите девојки со сегашната сопруга (фото)

Барбара Бобак јавно му се обрати на Дарко Лазиќ по неговото признание дека ги изневерувал сите девојки со сегашната сопруга (фото)

 

Барбара Бобак по раскинувањето со пејачот Дарко Лазиќ ја искористи својата популарност поради врската со пејачот и „експлодира“ на естрадата.

Таа проговори за својата популарност, за која ни самата не мислела дека ќе биде толку голема.

– Па, не сум свесна за тоа, затоа што не излегувам од дома. Тие моменти ги доживувам само на настапи и ми е неверојатно, доаѓа некој и вели „аа ја допрев“, а јасвелам расположена „што ви е,тоа сум само јас“.  Значи, сè уште не сум се навикнала и не мислам дека сè уште сум некоја ѕвезда, но ми се допаѓа што имам луѓе на кои, па, им се допаѓа мојата работа – истакна таа.

Таа се осврна и на признанието на Дарко дека ги изневерувал сите своите девојки.

– Не го гледав, искрено немав време, навистина многу работев минатата недела. Мислам дека не ме изневерил, а и да ме изневерил – од оваа дистанца е сосема неважно – вели Барбара, а потоа му ја честитала свадбата на Дарко:

– Па не сум, ништо не не обврзува, не сме во контакт и затоа нема потреба да честитам, но јас честитам вака и му посакувам се најдобро. Објавив нешто во весникот што го видов, но не е ништо, убаво е кога луѓето се мажат, стапуваат во брак, се мажат, се тоа е супер.

Барбара додава дека во моментов нема време за љубов.

– Не сум така расположена. „Не барам маж“. Не барам дечко, не сега и немам време. Само што одамна воопшто не ме интересира, тоа ми е сосема маргинална сфера затоа што се посветив на кариерата. Сега, дали некој би се мешал во тоа или не – не е важно. Ако има некој до тебе кој те сака, тоа е одлично и тоа е прекрасна работа, но во моментов тоа не ме интересира едноставно затоа што немам некоја посебна причина.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Милан Илик/Александар Димитриевиќ

Останати вести од Радио Милева