Радио Милева
„беше грешка“

Барал да уринира по него и да имаат тројка: Ештон Качер по четири години за првпат проговори за бракот со Деми Мур

Барал да уринира по него и да имаат тројка: Ештон Качер по четири години за првпат проговори за бракот со Деми Мур

Актерката Деми Мур (60) беше во брак со колегата Ештон Качер (44) од 2005 до 2013 година. По разводот отишол на планина за да се справи со емотивната драма.

Наводно, тој бил отсутен од сите една недела, но актерката напоменала дека морала да се бори со последиците од неговото однесување во бракот, пишува Wanted.rs.

Деми не криела дека сопругот ја изневерил, но открила и дека бившиот сопруг ја убедувал да имаат тројка, на што таа се согласила иако навистина не сакала. Сакав да му покажам колку можам да бидам забавна и одлична, но знам дека тоа беше грешка“, напиша таа во својата биографија „Inside out book“.

Нивниот брак се распадна под сјајот на папараците, додека таблоидите редовно известуваа за реалните и измислени афери на актерот со млади манекенки и за проблемите на неговата сопруга со алкохолот и дрогата, што ја доведе на рехабилитација кон крајот на 2012 година.

Деми Мур тврди дека нејзиниот поранешен сопруг е манипулатор и човек кој „ментално ја малтретирал сопругата“.
Таа откри и дека тој побарал да уринира врз него: „Беше толку понижувачки и одвратно, што сè уште сум истрауматизирана од нашата врска“.

Актерката еднаш откри дека во периодот кога била во брак со актер кој бил 16 години помлад од неа, правела се што и барал сопругот, а сепак тие не биле среќни и дека тој постојано ја изневерувал.

Деми откри дека актерот намерно споделувал интимни фотографии од неа јавно само за да ја посрамоти во јавноста. Таков е случајот со познатата фотографија на која таа е само во бела долна облека, за која Качер тврдеше дека е шега.

Поради се, таа се сврте кон алкохолот, а особено ја погоди кога го изгуби нивното бебе, иако многу го сакаше тоа. Актерката рекла дека Качер ја уценувал со разголени фотографии, а дека тоа е негов начин да се справи со неа кога пиела премногу.

Деми истакна дека пред да ја објави книгата го информирала Качер за се што напишала. Меѓу другото, актерката признала дека се оддала на алкохолот по спонтан абортус.

Сега Качер конечно ја допре биографијата на неговата поранешна сопруга и ја коментираше нивната врска. Како што признал, бил лут на поранешната сопруга со која бил во брак осум години.

„Бев луд“, призна тој во интервју за Esquire.

Според него, токму кога почнал да ужива во животот и престанал да биде интересен за папараците, настанал хаос поради книгата на Деми.

„Конечно дојдов до моментот кога медиумите се „симнаа“ од мојата сопруга, мојот живот и моето семејство“, објасни Ештон Качер, кој е во брак со актерката Мила Кунис од 2015 година.

„Меѓутоа, наеднаш папараците беа пред училиштето на моите деца“, истакна таткото на Димитрија и Вајат и во средината на реченицата додаде дека не сака да допре ништо на оваа тема.

Сепак, Ештон се присети на бракот со Деми Мур, која беше 15 години постара од него, објаснувајќи дека улогата на очув му била дадена на многу млада возраст.

„Имав 26 години и станав одговорен за децата на возраст од осум, десет и дванаесет години. Така мора да се чувствуваат луѓето кои стануваат родители како тинејџери во своите дваесетти години“, вели тој.

Качер се осврна и на еден малку познат детаљ, за кој ни Деми не кажа многу детали – фактот дека изгубиле бебе. Актерката доживеала спонтан абортус во шестиот месец од бременоста, а на двајцата им било тешко.

„Губењето на детето што мислите дека ќе го имате, толку блиску до всушност да имате дете, е навистина, навистина болно“, беше искрен Ештон и истакна дека секој се справува со тоа на свој начин.

Тој не откри како ја лекува оваа болка, но објасни дека ги обожава децата и дека уште едно дете е токму она што му треба на неговото тогаш големо семејство.

„Сакам деца. Не би се оженил со жена со три деца ако не ги сакам. Идејата да имам уште едно беше неверојатна“, вели Качер. Сепак, вели дека се помирил со оваа болна загуба.

„Која и да е причината, очигледно морав да ја доживеам“, смета актерот. По загубата на бебето и разводот, Качер вели дека се чувствувал како неуспех.

„Ништо не прави да се чувствувате како целосен неуспех како разводот“, верува тој, „разводот е неуспех. Вие не успеавте во бракот“.

Меѓутоа, не долго по разводот, Ештон Качер и неговата долгогодишна пријателка Мила Кунис, која ја познаваше од снимањето на серијата „Среќни седумдесетти“, се заљубија еден во друг и во 2015 година се венчаа. Тие добија две деца, а Ештон вели дека отсекогаш и се восхитувал на Мила.

Сепак, неговите зборови предизвикаа „елемент“ на мрежите. Многумина се на мислење дека сега „исперува“ се, и дека не им е јасно зошто се налутил што бившата ја открил нејзината вистина.

„Бев лут, и си ги направи сите тие гадни работи“, „Немаш право да и се лутиш на Деми. Жената кажа што се случило. Тоа си ти Кучер“, „Психопат, само да се измиеш од се, таа сепак е Деми ти си виновна што ја малтретираше“, гласеше дел од коментарите, а имаше и такви кои истакнаа дека тој сега „го глуми добриот сопруг на Мила“ и дека Мур требало да се однесува на ист начин.

фото:Профимедиа

Останати вести од Радио Милева