Радио Милева

Бане Мојиќевиќ зборуваше за некогашната љубов на Саша Поповиќ: Што ќе каже Сузана на ова?

Бане Мојиќевиќ зборуваше за некогашната љубов на Саша Поповиќ: Што ќе каже Сузана на ова?
фото:горан срданов/рас србија/принтскрин/пулснлајн

Како гостин во една емисија, Бане Мојќевиќ коментираше за поранешните естрадни парови.

Коментарот на пејачот за љубовната врска помеѓу Злата Петровиќ и Саша Поповиќ секако предизвика најмногу коментари.

– Злата Петровиќ воопшто не би била лош во бракот со Сале Поповиќ, имајќи предвид како живее Сузана – истакна Бане со насмевка, а пренесува „Курир.рс.

Од друга страна, Мојиќевиќ на шега се осврна на емотивните врски што ги имаше фолк sвездата Зорица Брунцлик во минатото.

– Зорка е слаба на хармоникаши – заклучи пејачот.

Да потсетиме, Зорица е во брак многу години со хармоникашот Мироjуб Аранѓеловиќ Кемш.

Останати вести од Радио Милева