Радио Милева
хит фотографија

Балканската ѕвезда Лепа Брена го слави 62-от роденден – пејачката ужива на Флорида, а еве како и честиташе нејзината колешка (фото)

Балканската ѕвезда Лепа Брена  го слави 62-от роденден – пејачката ужива на Флорида, а еве како и честиташе нејзината колешка (фото)

Пејачката Лепа Брена својот 62 роденден го слави надвор од Србија. Брена отиде на американска турнеја и објави фотографија со сопругот Боба Живојиновиќ и се означи на Флорида.

Пејачката насмеана позираше со сопругот во ресторан, а тие двајцата  наздравија со чаша вино.

На роденденската честитка се придружи и пејачката Сања Ѓорѓевиќ, која објави фотографија со Брена од нивниот одмор, каде се во костими за капење.

„Сакам овие долги нозе да го обиколат светот уште безброј пати. Шетајте гордо како порано“, напиша Сања на Инстаграм.

Фото:Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева