Радио Милева
Втора љубов

Бакшишот уште полесно се лепи: Гавазова е вистинска атракција на свадбите каде пее – ова не го прави ниедна нејзина колешка (фото)

Бакшишот уште полесно се лепи: Гавазова е вистинска атракција на свадбите каде пее – ова не го прави ниедна нејзина колешка (фото)

Фолк пејачката Сузана Гавазова каде и да се појави, со својот изглед, маркантноста, енергијата и вибрациите кои ги шири кон опкружувањето –таа е во фокус на внимание.

Дека е една од најбараните пејачки на свадбени и прослави од различен тип, е повеќе од познато, а дека таа е неумерна во било што и да прави, покажуваат нејзините активности кои редовно ги покажува преку социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana (@suzanagavazova)

Пее, танцува, готви, се покажува како грижлива мајка и сопруга, приврзана кон семејството… Сузе е ултра исполнителна, а се’ тоа го прави со љубов,страст, желба..

Овој пат, на својот Инстаграм таа ја покажа својата втора голема љубов покрај пеењето, а тоа ни повеќе ни помалку се тапаните.

Дека научила да удира покажа во неколлу „стори“ објави каде е седната зад удирачкиот инструмент, а подоцна тоа го покажа и на свадбена прослава каде меѓу гостите удира на тапаните и прави вистинска атракција.

Дека вака бкшишот уште послесно доаѓа е повеќе од сигурно, а за она што го може Сузе сигурно ќе се зборува меѓу оние што видоа виртуелно, а особено меѓу оние кои непосредно ја гледале и слушале и оваа нејзина вештина.

Удри јако Сузе!

фото:Инстаграм/Сузана Гавазова

Останати вести од Радио Милева