Промотер

(АУДИО) Каролина Гочева и „Феникс“ го истурија својот „Џеб со тајни“

(АУДИО) Каролина Гочева и „Феникс“ го истурија својот „Џеб со тајни“

Изминатата недела поп-пејачката Каролина Гочева на својот официјален профил најави нешто ново во поглед на нејзината музичка кариера, а деновиве на нејзините профили на социјалните мрежи се најде аудиото на новата песна насловена „Џеб са тајнама“.

-Драго ми е што сум дел од еден многу убав и интимен проект насловен „Џеб са тајнама“ на Момчило Зековиќ кој пред неколку дена беше промовиран во Подгорица. Феникс е песната која ја обработивме посебно за оваа прилика, се надевам ќе имаме и можност да ја изведеме во живо, напиша Каролина на својот Фејсбук профил.

Инаку, музиката и текстот се на Момчило Зековиќ, а снимена е во студиото „Мusicland“Подгорица и „ХЛ Момировски“, во Скопје.

Еве како звучи:

Останати вести од Промотер