Радио Милева
рана младост

Ацо Пејовиќ од ергенски денови: Кој би рекол дека ова долгокосо момче е тој? (фото)

Ацо Пејовиќ од ергенски денови: Кој би рекол дека ова долгокосо момче е тој? (фото)
фото:ацо пејовиќ/инстаграм принтскрин

Ацо Пејовиќ може да се пофали со долга и успешна кариера од речиси три децении.

Неговото долго присуство на сцената им овозможи на обожавателите да го следат неговиот развој, особено физичките трансформации низ кои помина низ годините.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ACO PEJOVIC (@aco_pejovic)

Неодамна се појави на еден настан и ги изненади сите со трансформацијата на своето тело, а факт е дека Пејовиќ најмногу експериментираше со својата фризура.

Сега на социјалните мрежи се појави стара фотографија на која позира во ергенските денови. Лицето на младиот Ацо не е многу променето, но сигурно никогаш не сме го виделе со толку долга коса.

Фотографијата очигледно е стара неколку децении, а коментарите немаат крај.

фото:Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева