Радио Милева
Непослушност

Атрактивниот турски актер Џан бегал од полицијата со глисер, а еве ја и причината…

Атрактивниот турски актер Џан бегал од полицијата со глисер, а еве ја и причината…
фото:џан јаман/инстаграм/принтскрин

Популарниот турски актер Џан Јаман присуствувал на забава во Истанбул по повод Денот н вештерките каде не се почитувале мерките за заштита од коронавирус.

Музиката била прегласна и присутните не носеле маски, па по пријава полицијата упаднала на местото на забавата, пишува ТВ 100.

 

View this post on Instagram

 

• •💫✨•

A post shared by Can Yaman (@canyaman) on

Сепак, присутните, меѓу кои и популарниот актер кој бил во алкохолизирана состојба, дознале дека полицијата е на пат, па побегнале преку вода со такси глисер.

Веста дека актерот е непочитувач на мерките за заштитата од коронавирусот веднаш се рашири во турските медиуми.

Останати вести од Радио Милева