Радио Милева
кулинарски страсти

Атрактивната струмичанка е секси домаќинка: Љупка Митрова и кога готви, мириса на љубов! (ФОТО+ВИДЕО)

Атрактивната струмичанка е секси домаќинка: Љупка Митрова и кога готви, мириса на љубов! (ФОТО+ВИДЕО)

Моделот, модна блогерка и инфлуенсерка Љупка Митрова не престанува да ужива „за сите пари“. Цело лето го мина на прошетки и, викенди и одмори на грст егзотични дестинации, но и кога е дома во родната Струмица, атрактивната убавица умее да си го направи животот интересен. Соло или тоа само така навидум изгледа – сеедно.

Едно е сигурно: расната струмичанка деновиве е фрлена на готвење. Нејзина нова страст, подигање на самодовербата за да види дали и колку и во кујната ја бива  или чисто онака само заради забава, Љупка Митрова е дефинитивно секси домаќинка.

Мали моменти кои многу и значат кога онака насмеана и расположена ужива времето да го мине во кујната. А таму разновидна демонстрација нанејзината кулинарска вештина… Од варени до печени јадења и специјалитети, згодната струмичанка секогаш спремна… Како на пример за подготовка на печени крањси колбаси и компири од рерна!

И секако, фантастично сервирана маса за двајца со уште поубава глетка  на една од најпознатите струмички убавици, чија возбуда од сопственото кулинарско умеење ќе ве возбуди и вас со само еден поглед на длабокото бујно деколте и… набрекнатите брадавици! Но, сеедно… Луѓето ионака ќе зборуваат без оглед на тоа што правите, особено ако сте јавно експониран лик, па затоа можете да правите се’ што ви носи радост и уживање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ljupka MITROVA 🫀 (@ljupka_mitrova)

Понесена токму од оваа девиза Љупка Митрова реши повторно да покаже колкаво и е  задоволството кога е во прашање готвењето. Само овој пат атрактивната инфлуенсерка и модел решила да подготви нешто многу послатко.

Во кусо фустанче на прерамки, отворено од обете страни од кое  заводливо ѕиркаат иновите силиконски гради на раскошната струмичанка, Љупка Митрова тргнала да подготви сладок специјалитет од смокви во сукани готови кори.

И додека ја собира косата за да не и пречи и избира од витрината содветен сад за подготовка на филот, расната убавица заводливо ги ниша колковите и мрда со заоблената задница, пред да пристапи на финалната обработка.

Виткање на корите посипани со подготвениот фил и исецканите смокви, па сето тоа заедно оди во рерната.

Звончето означува дека десертот е готов, а колку ли е само сладок знае само таа… и можеби уште некој среќник кој го снимал видеото.

Веројатно многумина сонуваат да вечераат кај неа дома, во друштво со Љупка Митрова, зашто сексапилната струмичанка и кога готви, мириса на љубов!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ljupka MITROVA 🫀 (@ljupka_mitrova)

А каде што има љубов има и страст, па кога по вкусната романтична вечера таа ќе ги надвладее емоциите, вечерта може да заврши со (заедничко) капење во домашното џакузи…

Макар тоа било сосе фустанчето и чевлите, зашто коа хормоните ќе експлодираат, а страстите ве преплават како надојдена река, кому му гајле за навлажнетата облека!

Фото: Инстаграм/ljupka_mitrova

 

 

 

 

 

 

Останати вести од Радио Милева