Радио Милева

Атиџе ги отвори вратите од новиот дом: Еве како сега живее хероината од „Медена земја“ (видео)

Атиџе ги отвори вратите од новиот дом: Еве како сега живее хероината од „Медена земја“ (видео)
фото:принтскрин/јутјуб/бекстејџ

Атиџе Муранова од документарниот филм „Медена земја“ кој стигна до Оскарите, ги отвори вратите од својот нов дом пред камерата на естрадниот магазин „Бекстејџ“.

Атиџе која што јавноста ширум светот ја запозна преку  „Медена земја“ односно нејзината животна приказна, деновиве е во својот нов дом во село Дорфулија кој изминатиот период беше во фаза на обнова.

фото:принтскрин/јутјуб/бекстејџ

Пред камерата Атиџе зборуваше за својот живот, пчелите, новата куќа, но и љубовта.

Што се откри Атиџе погледнете од видеото во продолжение:

Останати вести од Радио Милева