Радио Милева
упорна до целта

Антониа Гиговска во клекната поза го покажа крајниот резултат од напорниот тренинг

Антониа Гиговска во клекната поза го покажа крајниот резултат од напорниот тренинг
фото: инстаграм/антониа гиговска

Младата и талентирана пејачка, Антониа Гиговска го искористи периодот додека одмара од музичките настапи, концерти да си посвети време на себе и својот физички изглед.

Имено, 20годишната пејачка неодамна се пофали дека благодарание на правилна исхрана и физичка активност успеала да ослабе 19 килограми.

Нејзината нова и витка линија, може да се забележи и на нејзините нови фотографии на кои изгледа позгодно од било кога.

Гиговска е активна на „Инстаграм“ каде што понекогаш знае да објави фотографија од теретана и како вежба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

Така беше и овојпат кога македонската пејачка пред огледало позираше во спортска оперема и клекната поза и го покажа крајниот резултат од вежбањето и слабеањето.

фото: инстаграм/антониа гиговска

Од приложеното може да се забележи дека младата пејачка ја довела својата линија до совршенство, а таа изгледа среќно и задоволно.

Како ви се допаѓа новата Антониа?

Останати вести од Радио Милева