Радио Милева
Сатисфакција

Антониа Гиговска продолжува да оди во минус: Сега објави дека ослабела дури 25 килограми, а ги покажа и челичните стомачни мускули (фото)

Антониа Гиговска продолжува да оди во минус: Сега објави дека ослабела дури 25 килограми, а ги покажа и челичните стомачни мускули (фото)
фото:антониа гиговска/инстаграм принтскрин

Со фотографија од минатата година каде позира клекната во провокативна поза и сино бикини, младата пејачка Антониа Гигивска уште еднаш сакаше да нагласи и направи споредба колку ослабела и се промени.

Ако минатата година ја критикуваа дека има вишок, сега некои ја фалат за резултатот, а други пак дека време и е да престане да слабее.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

Откако ја започна програмата за нов начин на исхрана и активно вежбање, Антониа како што вели успеала да намали дури 25 килограми.

Дека изгледа одлично видовме и од неколкуте нови бикини фотографии кои ги направи додека беше во Анталија- Турција.

фото:антониа гиговска/инстаграм принтскрин

Деновиве пак, акцентот сакаше да го стави на нејзините стомачни кои дојдоа во фокус од краткиот топ додека вежбаше.

„Работа, работа и само работа“ пишува во описот кое очигледно е нејзиното главно мото периодов.

фото:антониа гиговска/инстаграм принтскрин

Сатисфакцијта е неминовно да ја има покрај ваков разултат, за кој најважно е дека таа се чувствува убаво, задоволно и самоуверено.

Останати вести од Радио Милева