Радио Милева
телесен арсенал

Антониа Гиговска на настап само по секси градник од црна провидна тантела: Пејачката е ултра модерна или „малечката“ овој пат претерала? (ФОТО)

Антониа Гиговска на настап само по секси градник од црна провидна тантела: Пејачката е ултра модерна или „малечката“ овој пат  претерала? (ФОТО)

Антониа Гиговска се чини летово  се надмина себе си во споделување на голотија со која неодоливо ги  привлекува „влажните погледи“ на нејзините фанови и следбеници на социјалните мрежи. Иако „малечката“ како и секоја успешна на естрадата покрај неоспорните врвни вокални квалитети, решила да игра на картата на споделеување еротика,  мора да се признае дека досега прикажаното е сепак во рамките на дозволеното.

Носпорниот сексапил и доволно бујните облини, особено најголемиот адут на русокосата убавица, нејзината убаво заоблена задница го привлекуват вниманието на секоја нејзина објавена фотографија или селфи, зашто тоа секако е најсекси.

Приватните фотографии ова лето во разголени пози и на нив сексапилот пуштен на најјако, никако не се направени случајно, но тоа на Tonya како да не и беше доволно, па она што досега го практикуваше само во приватноста, решила до некаде да го примени и на настапите во живо на сцената.

Имено, пејачката на последниот свој настап во еден ноќен клуб на југоистокот од Македонија реши да се појави прилично провокативно (с)облечена… Или поточно – разголена!

Долу во црни широки брендирани панаталони налик на тренерки и црни, модерни полувисоки чизми со високи потпетици, а горе… Ништо на себе, освен само по  секси градник  од црна провидна тантела на сцената.  Оттаму и дилемата:  Пејачката е ултра модерна или „малечката“ овој пат навистина претерала?

Дека во ваква модна комбинација Антониа добро изгледа и е секси, провокативна и заводлива е повеќе од евидентно… Кога на тоа ќе се додаде нејзиното моќно и потентно пеење, комбинацијата делува како рецепт за успех или барем впечаток кој ветува плодна иднина.

Впрочем, пејачката и самата го изрази своето задоволство од тоа како била прифатена и колку убаво таа вечер си поминала…

А повеќе или помалку разголениот имиџ е само дел од модата и стилот, кој покрај пеењето го потенцира и сексапилот на пејачката, која покрај вокалниот потенцијал, очигледно располага и со подеднакво богат телесен арсенал!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

Фото: Инстагрм принтскрин/antoniagigovskaa

Останати вести од Радио Милева