Радио Милева
Среќа, љубов,радост

Анѓелка Прпиќ го слави 39-от роденден со ќерката Чарна во рацете (фото)

Анѓелка Прпиќ го слави 39-от роденден со ќерката Чарна во рацете (фото)

Во домот на Анѓелка Прпиќ се’ е за броевите 3 и 9. Кога ќе „стојат“ еден до друг, се „покажуваат“ годините до кои дошла. Популарната актерка, чие презиме е Стевиќ Жугиќ, неодамна го прослави својот 39-ти роденден.

„Овој свет е сепак добро место за живеење! Прашањето е со кого го живееш и што/кому дозволуваш да ти го обои. И вреди злато – мојот живот, моите правила! Мило мое животинче, не би те менувал ниту една секунда.

Одиме понатаму…“, напиша таа на Инстаграм со славеничка фотографија во жолт костим, „за радост“, држејќи два балони во вид на споменатите броеви.

Неа и честитаа бројни фанови, колеги, пријатели, меѓу нив и Марија Килибарда. Убавата водителка во својата „инста сторија“ објави видео на кое ја гледаме актерката во весело расположение.

„Бубачи, вие ја заслужувате сета среќа, љубов и радост. Само тоа нека те опкружува“, рече Марија, а Анѓелка одговори: „Бубиќ, со тебе, тоа ми е загарантирано“.


На видеото се гледа ногата на бебето во прегратките на мајката која танцува. Да потсетиме, актерката на крајот на мај роди девојче на кое и го даде името Чарна, по улогата во серијата „Жене с Дедиња“. Во септември се омажи за таткото на девојчето, Марко Жугиќ.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева