Радио Милева
видливи корекции

Анѓела Ѓуричиќ тврди дека е природна убавица, а оваа фотографија го покажува токму спротивното (фото)

Анѓела Ѓуричиќ тврди дека е природна убавица, а оваа фотографија го покажува токму спротивното (фото)

Анѓела Ѓуричиќ со месеци е една од главните теми во медиумите. Во реалното шоу таа не ја покажа најдобрата верзија од себе во однос на однесувањето, но затоа она на што дефинитивно работеше откако стана учесник во реалното шоу е нејзиниот изглед, кој во споредба со нејзиниот живот пред „Задруга“ денес е сосема поинаква.

Реалити ѕвездата на јавноста и беше претставена во претходната сезона на „Задруга“. Таа тогаш ја истакна својата скромност и воспитување и жестоко ги осудуваше интимните односи пред камери и прељубата.

Но, сето она што го осуди во петтата сезона, го пропагираше во шестата, со оглед на тоа што со оженетиот Ѕвездан Славниќ влезе во емотивна врска и беше интимна со него, а често се расправаше и со неговата невенчана сопруга Ана Ќурчиќ.

Во споредба со останатите цимери, Ѓуричиќ изгледа многу природно, но фотографиите направени пред да влезе во „Задруга“ го кажуваат спротивното.

 

Иако не претерала, сепак имала корекции на лицето. А, покрај тоа, Ангела работела и на својата фигура и многу ослабела.

Фото: Принтскрин/Ата Имаџес/Антонио Ахел/Задруга

Останати вести од Радио Милева