Радио Милева
непрепознатлива

Андреана Чекиќ повеќе не е истата личност: Пејачката ослабе 15 килограми и со најновите фотографии предизвика целосен хаос (фото)

Андреана Чекиќ повеќе не е истата личност: Пејачката ослабе 15 килограми и со најновите фотографии предизвика целосен хаос (фото)

Пејачката Андреана Чекиќ го направи своето тело непрепознатливо откако ослабе 15 килограми, а нејзините нови фотографии предизвикаа лавина од коментари на социјалните мрежи.

Имено, како што изгледа пејачката последните неколку месеци му ги посвети на физичкиот изглед, а разликата е повеќе од забележлива.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andreana Cekic (@andreanacekic)

Андреана не кажа дали била на режим за слабеење, но претпоставуваме дека ги почитувала правилата, умерена и урамнотежена исхрана и редовна физичка активност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andreana Cekic (@andreanacekic)

Во врска со тоа, коментарите за нејзиниот физички изглед не престануваат да се слеваат на социјалните мрежи.

– „Ова не е истата личност“, „Колку се промени за кратко време“, „Сè уште си убава“ – ова се само дел од коментарите. Инаку, Андреана Чекиќ порасна во австриската престолнина, а пред повеќе од една деценија се пресели во Белград.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andreana Cekic (@andreanacekic)

Поради работата и било згодно да живее во Србија, а потоа во еден момент сфатила дека Виена повеќе и одговара.

– Патував од Виена за Србија, бидејќи таму пораснав, оттаму дојдов кога се натпреварував во „Ѕвездите на Гранд“. Кога решив да останам некое време во Белград, навистина не планирав да биде единаесет години. Што знам, во јануари решив да се вратам таму, да имам база во Виена и мислам дека беше вистинско време за тоа – изјави таа неодамна за локалните медиуми.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева