Радио Милева
емотивна порака

Андреана Чекиќ објави фотографија од нејзината мајка, а фановите останаа во неверување поради нејзиниот изглед (фото)

Андреана Чекиќ објави фотографија од нејзината мајка, а фановите останаа во неверување поради нејзиниот изглед (фото)

Соња Пралица, мајката на пејачката Андреана Чекиќ, која неодамна беше во центарот на вниманието на медиумите поради врската со колегата на нејзината ќерка, денеска слави роденден.

Нејзината ќерка објави серија фотографии на Инстаграм за да и го честита роденденот а објави и една емотивна порака: „Среќен роденден мамо! Ти посакувам здравје и секогаш да бидеш опкружена со оние што ги сакаш и тие  кои те сакаат! Ти благодарам за сета љубов! Те сакам!”.Следбениците на пејачката се придружија на честитките, но и го коментираа изгледот на мајката на Андреа: „Честитки“, „Ова е мајка ти? Личи на сестра ти“, се само дел од пораките за изгледот на Соња.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andreana Cekic (@andreanacekic)

Да потсетиме, мајката на Андреана неодамна се најде во центарот на вниманието кога беше фотографирана додека јаде со своето ново момче, победникот на музичкиот натпревар „Никад није касно“ Амер Ченгиќ Ченг.Андреана тогаш им правеше друштво, а судејќи по тоа, очигледно е дека и се допаѓа новиот избраник на нејзината мајка.

Фото: Принтскрин/Инстаграм /Андреана Чекиќ/E -stock

Останати вести од Радио Милева