Радио Милева
Неочекувано

Анастасија Ражнатовиќ запросена од непознато момче во Париз (фото)

Анастасија Ражнатовиќ запросена од непознато момче во Париз (фото)

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ ги воодушеви сите со својот прв настап, кој беше во Париз.
Како што пишуваат тамошните медиуми, на настапот на Анастасија сите го привлекле окото на згодниот млад човек со огромен букет цвеќе кој внимателно го следел секој нејзин чекор.

Публиката на нејзиниот настап беа претежно млади луѓе, но овој млад човек се разликувал од останатите по својот изглед – започнува извор за српските медиуми.

-Висок, згоден и млад, убаво облечен, со огромен букет рози, ја слушаше и фасциниран ја гледаше Анастасија. Кога заврши настапот, Анастасија ја пречекаа обожаватели кои сакаа да се фотографираат со неа, а таа трпеливо делеше автограми и се фотографираше со сите. Младиот човек со букетот исто така беше добро. Се чинеше дека само ќе и подаде цвеќе и ќе се фотографира со неа, но кога дојде редот ја бакна нејзината рака, се претстави и ја запроси. Тој и рекол дека е воодушевен од неа, нејзиниот карактер, делумно, дека долго време ја следи низ медиумите и дека би сакал да го помине остатокот од животот со неа.

Извор за „Ало“ наведува дека присутните биле малку шокирани, но дека младата поп ѕвезда не дозволила да биде збунета или исплашена, па на некој начин ја прифатила оваа игра.
– Анастасија само се насмеа, го зеде букетот и се заблагодари за понудата, додаде дека не е подготвена за брак и дека сега е фокусирана само на кариерата. Се фотографираше со шармантниоѕ млад човек и се разделија расположени – вели изворот.

 

Инаку, Анастасија Ражнатовиќ неодамна ја прекина врската со Ѓорѓе Куљиќ, која траеше цели 5 години и сега е повторно слободна. По раскинувањето, Анастасија се иселила од станот во кој живееле заедно со и се вратила во вилата на семејството Ражнатовиќ на Дедиње. И покрај раскинувањето, двајцата останаа пријатели.

фото:рас србија/инстаграм/анастасија ражнатовиќ

Останати вести од Радио Милева