Радио Милева
Отворено

Анастасија Ражнатовиќ проговори за популарноста и мајка си Цеца: „Тешко е, има нешта кои ме оптоваруваат“

Анастасија Ражнатовиќ проговори за популарноста и мајка си Цеца: „Тешко е, има нешта кои ме оптоваруваат“

Анастасија Ражнатовиќ ја гради својата кариера без скандали, чекор по чекор, а сега откри што било пресудно за нејзиниот успех.

– Би реклa дека тоа беше моментот кога ја објавив втората песна „Ране“. Тогаш си реков: „Ова е дефинитивно твојот пат и работата што треба да ја работиш“. Се беше од чувство – изјави пејачката.

Таа истакна дека не и пречи да ја споредуваат со нејзината мајка Светлана Цеца Ражнатовиќ.

– Има и добри и лоши страни, бидејќи јас одбрав да ја работам таа работа, тоа е товар, бидејќи мајка ми е најголемата балканска ѕвезда, луѓето имаат поголеми очекувања. Не се натпреварувам ниту се трудам да личам на неа, имам свој стил, стилот што го туркам, одам полека. Мислам дека ништо не треба да се споредува. Има и убави работи, се разбира, затоа што на пример луѓето кои се анонимни не можат да се туркаат и да го покажат својот квалитет. Од таа страна ми беше полесно бидејќи луѓето знаеја за мене, пораснав пред камери, првпат бев на телевизија на само 29 дена – истакнува Анастасија во емисијата „Лето во Србија. “.

Таа се осврна и на медиумското внимание кое беше насочено кон неа.

– Дефинитивно е тешко, не е секогаш супер. Мене лично понекогаш ми е тешко, затоа сакам да патувам, се чувствувам поослободено, можам да се опуштам. Не дека не знам за каков проблем се работи, но кога знаеш дека некој те гледа, те снима, кога седиш со другарите во кафуле и сакаш да се опуштиш, да пиеш кафе, тогаш не е многу пријатно. . Но, јасно ми е дека тоа е дел од мојата работа. Се навикнав, но тешко – додава пејачката.Како што тврди, работата на пејачката е предизвикувачка поради постојаниот аранжман.

– Да, тоа е дел од нашата работа бидејќи сè ни е важно, паметат луѓето. Кога мајка ми облече нешто двапати, веднаш излезе насловот „Цеца не се менува“. Мора да бидеме иновативни. Сето тоа е дел од мојата работа – визуелниот идентитет, песните, сè. Не можам да направам се сама, имам тим, иако мислам дека имам вкус, но имам тим од луѓе кои се грижат за тоа, шминкери, фризери, стилисти. Вељко повеќе ми вели „Со тоа почна?“, отколку мама – заклучи таа.

фото:Instagram printskrin/Анастасија Ражнатовиќ

Останати вести од Радио Милева