Радио Милева
поддршка

Анастасија Ражнатовиќ го прокоментира учеството на Цеца во „Ѕвездите на Гранд“: „Треба малку да ја промени енергијата таму“

Анастасија Ражнатовиќ го прокоментира учеството на Цеца во „Ѕвездите на Гранд“: „Треба малку да ја промени енергијата таму“

Поради турбулентниот живот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, многумина коментираат дека може да се сними филм за се што доживеала, а истото мислење го дели и нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ.

„Да, размислував неколку пати.

Мислам дека не може да се вклопи во филм, туку во серија. Нејзиниот живот е исто толку богат, со многу искуство, па мислам дека не би можел да се вклопи во филм – рече Анастасија, а потоа додаде  дали може да се очекува дека ќе биде дел од таков проект.

„Никогаш не кажувај никогаш, можеби нешто планирам, се шегувам“, додаде таа.

Од оваа сезона Цеца е дел од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Анастасија откри како се чувствувала на првото снимање и што мисли за нејзиното учество.

„Ми рече дека и било пријатно и дека уживала, дека мислеше дека ќе биде одлична сезона“, вели Анастасија и додава:

„ Ја подржав кога требаше да донесе одлука да биде дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“.

Треба малку да ја смените енергијата, таа е дефинитивно најдобра во својата работа. Мислам дека може многу да им помогне на кандидатите и да донесе вистинска одлука. Едноставно, од кого да учите ако не од  најдобриот- изјави Анастасија.

Потсетување, Јелена Карлеуша ги напути „Ѕвездите на Гранд“

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева